Hantle - informacje, porady, ciekawostki

portal poświęcony hantlom.

Treningi na hantlach całego ciała, poprawa sprawności, siły i przyrostu mięśni

- Posted in Artykuły by

Ćwiczenie całego ciała z hantlami jest łatwe i jest dobre dla osób, które chcą uniknąć chodzenia na siłownie, oszczędzając w ten sposób czas i pieniądze. W związku z tym wymaga posiadania tylko dwóch hantli o wymaganej wadze. Początkowo przed dotknięciem hantli należy wykonać rozgrzewkę, ponieważ ćwiczy ona zarówno mięśnie, jak i serce.

Co jest potrzebne

Dobre buty do biegania. Będziesz potrzebował ciężarków do hantli i płaskiej ławki. Robienie tego na płaskiej ławce jest trochę łatwiejsze. Zmodyfikowane ruchy można wykonać na piłce stabilizacyjnej.

Kobiety: zalecane ciężary, hantle 8-10 funtów.

Panowie: Zalecane ciężarki, hantle 10-15 funtów. Lub cokolwiek jest wygodne, znajdź odpowiednią dla siebie wagę.

Cardio

20 minut. Wskazówki dotyczące biegania - punkty kontrolne ciała:

  1. Twoja klatka piersiowa jest uniesiona i podniesiona, rozszerza płuca
  2. Spójrz prosto
  3. Twoje mięśnie brzucha są mocne
  4. Spaceruj lub biegaj, lekko lecząc palce u stóp
  5. Pozwól, aby twoje ręce kołysały się naturalnie po twojej stronie
  6. Oddychaj przez nos i wydychaj przez usta

Następujące ćwiczenia są wykonywane z hantlami:

Bicep Curl: Rozstaw ramion na szerokość stóp. Lekko zgięte kolana. Trzymaj hantle w taki sposób, aby dłonie były skierowane w stronę ciała. Nie garb się. Teraz podnieś hantle do ramion i wydychaj, podnosząc je.

Hantle na triceps Odrzut: Ustaw ciało nad płaską ławką. Z piłką stabilizującą ustaw się w pozycji przysiadu. Nogi powinny być stabilne na podłodze. Lekko zgięte kolana. Ustaw ramię w jednej linii z plecami. Rozciągnij ramię do tyłu, aż wyprostuje się. Ustaw ramię w pozycji zgiętej.

Wyciskanie hantli na płaskiej ławce: Połóż twarz na płaskiej ławce. Za pomocą kulki stabilizującej zsuń piłkę w dół pleców. Podnieś swoje hantle razem na klatce piersiowej i powtórz. Ręce powinny pozostać skierowane w stronę nóg.

Dumbbell Fly: Połóż się twarzą do góry na płaskiej ławce. Za pomocą kulki stabilizującej wsuwa się piłkę w plecy. Pamiętaj, aby trzymać stopy na podłodze i to zbyt płasko. Połącz hantle i powtórz.

Hantl jednoramienny: Ustaw ciało nad płaską ławką. Z piłką stabilizującą ustaw się w pozycji przysiadu. Nogi powinny być stabilne na podłodze. Lekko zgięte kolana. Trzymaj hantle w dłoni i pozwól ręce całkowicie się wyprostować. Pociągnij hantle w górę do bioder i pozwól łokciu unieść się jak najdalej. Stabilizuj biodra i trzymaj plecy płasko.

Przysiady na hantlach: Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość ramion. Teraz zejdź na dół w pozycji siedzącej, a następnie wróć do pierwotnej pozycji. Główną zaletą tego ćwiczenia jest to, że możesz to zrobić bez użycia obciążników.

Chodzące rzuty: zrób duży krok do przodu i zegnij kolana. Kolano na przedniej nodze powinno pozostać powyżej kostki, podczas gdy tylne kolano prawie dotyka podłogi. Wróć do pozycji pionowej i powtórz po drugiej stronie.